2_pages-to-jpg-0007

معرفی جوهر تصعیدی نانو ساختار ، محصول شرکت برنا شیمی آریا

خب در مقاله قبلی فهمیدیم که نانو جوهر یا نانو رنگ سابلیمیشن یا تصعیدی چیست ؛ و فهمیدیم که این رنگ ها قبلا وارداتی بوده و هزینه بالایی داشتند ، تا اینکه شرکت برنا شیمی آریا توانست اولین محصول این جوهر را در ایران تولید کند. در ادامه می رسیم به توضیح این محصول شرکت و اینکه وِیژگی ها ، عملکرد و مزایایی دارد.

ویژگی های محصول

محصول جوهر سابلینا به منظور سازگاری با چاپگر های اپسون ( و دیگر چاپگر های تجهیز شده با هد اپسون) طراحی شده است. کارتزیج چاپگر های رایج در کشور برای استفاده این جوهر ها عمدتاً دارای 6 رنگ فیروزه ای ، ارغوانی ، زرد ، مشکی ، فیروزه ای روشن ، ارغوانی روشن (C,M,Y,K,LC,LM) بوده که البته قابلیت سفارشی سازی رنگ های دیگر را هم دارند. استفاده از فناوری نانو در ساخت این محصول منجر به تولید جوهر با توزیع اندازه ذرات کم و میانگین اندازه ذرات در مقیاس نانومتری می شود.

ویژگی های محصول 1

محصول جوهر تصعیدی به دلیل اندازه ذرات بسیار کوچک در ابعاد نانومتری ، گرفتگی هد چاپگر را به حداقل رسانده که موجب کاهش آسیب به هد چاپگر در مقایسه با جوهرهای با کیفیت پایین تر می شود. علت آن نیز فناوری به کار رفته در پایدارسازی این جوهرها بوده که منجر به طول عمر بالا و پایداری طولانی مدت آن ها شده و بهبود کارایی محصول را به همراه خواهد داشت. همچنین فرمولاسیون این محصول منجر به استفاده کمتر به دلیل قدرت رنگی بالا می گردد. مواد به کار رفته در فرمولاسیون این جوهرها سازگار با محیط زیست بوده و فاقد حلال های فرار و مواد مضر از قبیل فرمالین و آلکیل فنول ها می باشد که مطابق با استاندارد های محیط زیستی اروپا و آمریکا است.

ویژگی محصول 2

عملکرد محصول

عملکرد محصول 1

مراحل انجام این چاپ به صورت شماتیک در تصویر بالا نشان داده شده که باعث سهولت فرآیند در مقایسه با دیگر روش های چاپ می باشد. تنها کافیست تصویر چاپ شده توسط چاپگر مجهز به این جوهرها را بر روی سطح نهایی قرار داده و با اعمال چند ثانیه ای حرارت و فشار ، تصویر به طور کامل و با کیفیت بالا بر روی سطح نهایی منتقل می شود.

مزایا محصول

  • قابلیت تولید در داخل کشور و صادرات به کشور های منطقه
  • کیفیت رنگی بالا
  • ثبات شستشویی بالا در محیط های قلیایی و خنثی
  • ثبات نوری بالا
  • ثبات مالشی بالا
  • اندازه ذرات پایین در ابعاد نانو و توزیع اندازه ذرات باریک جلوگیری از گرفتگی هد چاپگر
  • کاهش قیمت در مقایسه با محصولات خارجی
  • پایداری بالا در مدت زمان طولانی
  • سازگاری با محیط زیست

دارای تأییدیه نانومقیاس از ستاد توسعه فناوری نانو

نظر بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *